ATELIér

prostor pro umění

PRŮŘEZ NAŠÍ PRACÍ

Gram kafé

Gram kafé

Skleněná mozaika, světlík v kavárně "Gram kafé" Třešť Návrh: Adam Kasalý Realizace: Eva Kasalá Příprava a návrhy: Foto z realizace: Foto po instalaci:

MGG

MGG

Nástěnná skleněná mozaika, MGG/Eurotech, Třešť Návrhy: Adam Kasalý Realizace: Eva Kasalá Příprava a návrhy: Foto z realizace mozaiky: Foto z instalace: Foto po...

MOZAIKA – ŠPERK PRO VÁŠ DŮM

MOZAIKA – ŠPERK PRO VÁŠ DŮM

CO JE TO VLASTNĚ MOZAIKA? Mozaika (opus musivum), je nejčastěji definována jako plošná výzdoba ornamentální nebo figurální, sestavená z drobných kostek, hranolků nebo kolíčků a to kamenných, keramických a později skleněných, které...

O NÁS

Eva Kasalá

Eva Kasalá

Výtvarnice s dlouholetou praxí v oboru skleněná mozaika.

Vytváří díla, ve kterých se odráží její cit pro barvy a vztah mezi nimi. Skleněné mozaiky které vznikají pod jejími rukami, dokáží navozovat různé pocity, nejen díky dynamice a barvám, ale i vlivem pronikajícího světla. Pohled na její práci často vyvolává pocity klidu a uvolnění, což je, jak sama říká “hlavním záměrem její tvorby”.

Tyto počiny zdobí interiéry a exteriéry nejen v ČR, ale i po celém světě.

→ CV

Adam Kasalý

Adam Kasalý

Výtvarník a návrhář nejen mozaiek.

Navrhuje a vytváří různá umělecká díla nejen ze skla.

Svatopluk Kasalý

Svatopluk Kasalý

Celosvětově uznávaný umělecký designér v oblasti šperku.

Jeho tvorba zdobí umělecké galerie po celém světě, například v Jižní Korei, Anglii či USA. Inspirací pro jeho tvorbu bylo především ženské tělo a příroda. Jeho šperky jsou velmi nadčasové a v mnoha případech až futuristické. Někeré šperky působí až nenositelně, avšak opak je pravdou. 

Navrhl též mnoho světelných, skleněných objektů do interiéru, často z vrstveného skla, povrchově upravená za využití techniky pískování. Dále se věnoval návrhům mozaiek, které pak realizovala jeho žena Eva.

→ CV