PÍSKOVANÉ SKLO

PRAKTICKÉ A ČISTÉ

CO JE TO PÍSKOVÁNÍ?

Pískování je technologický postup opracování povrchu nejrůznějších, obvykle tvrdých materiálů proudem jemných částic (abrazivní částice). Nejvíce se jako abrazivum používají pro tvrdé materiály ocelové broky, křemičitý písek, ocelová drť, drť z bílé litiny či struska a podobně. V našem případě je to korund, který je známý jako druhý nejtvrdší materiál po diamatu.

V dnešní době se pískování zcela běžně nahrazuje nalepovacími imitacemi a důvod je zcela logický – je jím možnost změny a na první pohled nižší cena.

Málokdo si ale uvědomí, že folie nalepená na skle je jen kus tenkého plastu, jehož trvanlivost je průměrně pět let a následně začne folie praskat, odlupovat se a trhat. Pokud však chcete něco co přetrvá, tak je to právě pískované sklo. Jedná se totiž o trvalou úpravu skla, která odolá okolním vnějším vlivům.


VÝHODY PÍSKOVANÉHO SKLA

Pískované sklo je vhodný a praktický způsob jak zpříjemnit vaše komerční či soukromé prostory. Používá se pro částečné nebo uplné přerušení prostoru například v restauracích, kavárnách,  čekárnách a v neposlední řadě v soukromých objektech. Je vhodné nejen jako dveřní či okenní výplň, ale je hojně využívané v moderní architektuře jako praktický designový doplněk.

Velkou výhodou pískovaného skla je jeho schopnost rozptýlení světla. Velice snadno totiž převede nepříjemné ostré denní světlo či umělé osvětlení do měkkého bez větších ztrát na intenzitě.

Další využití je v reklamě při vytváření reklamních bannerů, štítů, dárkových předmětů a podobně. Pískujeme nejen sklo, zvládneme kov, kámen i dřevo.


HRA SVĚTEL

Nevytváříme jen strohé vzory či plochy, dlouhodobá zkušenost s pískováním nám otevřela nové možnosti a tak využíváme tuto techniku pro vytváření výplní, ze kterých dýchá prostor díky využití vrstveného skla. Vrstvením pískovaných tabulových skel vytváříme iluze prostoru různé intenzity a hloubky. Díky tomu vznikají originální skleněné výplně, objekty, sochy a fontány.