FILMY

MOSAICRASH 2016

krátké promo

ORNAMENT

Krátký doprovodný film „ORNAMENT“, vznikl jako upoutávka k sérii šperků na toto téma v roce 2010


FUTUROOM

Film FUTUROOM vznikl v rámci studijního projektu na UUD/ZČU v Plzni.

Byl promítán na Plzeňském filmovém festivalu Finále 2011

CON7

CON7 (Comics o ničem sedm) je dílo trochu odlišné od mé dosavadní tvorby v odvětví kombinace filmu a komiksu. Dříve jsem natáčel svá komiksová dílka, tentokrát jsem se rozhodl pro opačný postup a tak vznikl nejprve film. Názvem jsem chtěl říci, že jde opravdu jen o comics o ničem. Vzhledem k ději, který obsahuje.

V HLAVĚ

Vhlavě (2008) je krátký film zabývající se jistým druhem psychické nemoci, zvané schizofrenie. Vyvrcholením je jakási komunikace dvou vnitřních já, která se nakonec domluví na osvobození se za účelem začít žít svůj vlastní život.

    Tento krátký film vznikl především z podnětů, které ve mně vyvolali lidé právě s těmito psychickými problémy. Jde o obraz, který jistým způsobem zlehčuje tuto zákeřnou nemoc a zároveň poukazuje čeho všeho může být postižený schopen.

KOLOTOČ

Kolotoč je druhý zfilmovaný komiks (comics o ničem 2 – recyklace). Původní podnázev zněl „koloběh“, název se ale změnil z čisté razantnosti. Pokud jde o filmovou verzi, dostala název Kolotoč.Především šlo o podtržení všudypřítomnosti dětí, které celý děj doplňují ať už svou nepřítomnou přítomností, tak i ve vyprávění o nich.

    Tento krátký snímek není zase až tak krátký. Jeho délka činí patnáct minut přestože by se celý děj vešel do pěti minut. Důvod je ten, že bylo zapotřebí navodit ponurou a zčásti snovou atmosféru. Jde o velmi alternativní kousek, na který by se něměl dívat nikdo bez řádné dávky trpělivosti.

    Rozdíl mezi komiksovou a filmovou verzí není jen v podnázvu, ale také v hlavní postavě. Pokud jde o komiks, je hlavní postava pohlaví mužského, kdežto u filmové verze je hlavní postava dívka. Tato změna vyplynula ze psané verze tohoto příběhu, která se v dosti odlišné formě nachází v knize „ANTIQA_Sandra´s antiqua shop“ , na které stále ještě pracuji.

    Zde se můžete podívat na trailer k filmu Kolotoč.

BÁRBÍ

Bárbí (2008) je takový animovaný bonbónek pro všechny, co rádi blondýnky.